Dowódcy

DOWÓDCY 1 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH

– 16.10.-14.11.1919 – płk Tadeusz Sulimirski

– 15.11.1919-I.1920 – płk Bohdan Rudolph

– 07.06.1920-12.10.1921 – mjr Bohdan Dąbrowski (p.o.)

– 13.10.1921-18.05.1922 – ppłk Wacław Wysocki

– 19.05.1922-19.06.1924 – płk Konrad Piekarski

– 05.01.1924-11.04.1929 – ppłk Władysław Kulesza

– 11.04.1929-12.06.1937 – płk Adam Zakrzewski

– 12.06.1937-24.07.1937 – mjr Włodzimierz Białobłocki (p.o.)

– 24.07.1937-05.07.1939 – ppłk Stanisław Królicki

– 05.07.1939-29.07.1939 – mjr Włodzimierz Białobłocki (p.o.)

– 29.07.1939-16.08.1939 – płk Józef Mularczyk

– 16.08.1939-23.08.1939 – mjr Włodzimierz Białobłocki (p.o.)

– 23.08.1939-16.09.1939 – ppłk Stanisław Lewicki

– 16.09.1939-20.09.1939 – rtm. Stanisław Łukaszewicz

* p.o. – Pełniący obowiązki dowódcy

* nazwiska podkreślone zawierają zdjęcia