Grupa Rekonstrukcji Historycznej

plakatstronawww

 

Jesteśmy grupą rekonstrukcyjną nawiązującą do tradycji 1. Pułku Strzelców Konnych, który stacjonował w Garwolinie w okresie międzywojennym. Jednostkę tę wybraliśmy ze względu na jej związek z naszym miastem
i powiatem.

 

Pomysł utworzenia grupy pojawił się w 2005 roku. Od tego czasu zebrało
się grono pasjonatów historii i rekonstrukcji, których marzeniem stało się powołanie na naszym terenie grupy podobnej do tych, jakie działają w różnych regionach kraju, odtwarzając poszczególne formacje wojskowe.

 

Swoją pasją chcemy dzielić się z szerszym audytorium. Pragniemy brać udział w uroczystościach i świętach patriotycznych, ożywiać historię poprzez organizowanie statycznych prezentacji i rekonstrukcji bitew.

 

Staramy się wiernie odtwarzać umundurowanie, wyposażenie, uzbrojenie,
a także codzienne życie żołnierzy Wojska Polskiego II RP. Naszym celem jest zebranie pełnego ekwipunku i wyposażenia zgodnego z regulaminami mundurowymi strzelca 1. Pułku Strzelców Konnych.

 

Działalność grupy to nie tylko wystąpienia publiczne, ale także spotkania towarzyskie oraz wspólne wyjazdy służące integracji członków.

SPRZĘT WYPOSAŻENIE I UZBROJENIE

PRZEDSIĘWZIĘCIA

REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE

CZŁONKOWIE GHR


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server144717/ftp/stow1psk/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399