Obchody święta pułkowego 1PSK

W dni 10-11 maja  były okazją do Przypomnienia tradycji 1 pułku. Pierwszym akcentem było spotkanie w Zespole Szkół nr 2. – Nasza szkoła szczyci się tym, że otrzymaliśmy imię PSK, że mamy sztandar, że możemy co roku wspominać ludzi, którzy tworzyli historię naszego miasta – podkreślała dyrektor Danuta Durys.

IMG_9010

Uczniowie przedstawili program artystyczny który był Montażem słowno-muzycznym i opowiadał o trudnych losach polskiego narodu, pamiętającego o swoich tradycjach. Były wiersze, pieśni patriotyczne i taniec.

IMG_9121

Wśród gości uroczystości byli przedstawiciele władz lokalnych, poseł Grzegorz Woźniak, przedstawiciele kombatantów, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie, potomek rodzin pułkowych Kacper Kokczyński. Reprezentanci poszczególnych środowisk po wyjściu ze szkoły złożyli kwiaty przy gmachu sądu. Pamiątkowy kamień upamiętnia żołnierzy pułku, których dowództwo mieściło się w budynku przy obecnej al. Legionów.

IMG_8930

Kolejnym punktem świętowania były pokazy kawaleryjskie w wykonaniu sekcji konnej 1. PSK z Siedlec. Pokazy musztry konnej i nieprzeciętnych umiejętności jeździeckich  zachwycały brawurą i dynamiką.

W drugi dzień uroczystości, o godz. 10 odbyła się uroczysta msza święta w kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Po jej zakończeniu pod kamieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostały złożone kwiaty.

 Zapraszamy do oglądania galerii ⇒


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server144717/ftp/stow1psk/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399