Święto Pułkowe 2017

Piękna pogoda i wystrzały niosące się polami

IMG_0370

Tak jednym zdaniem można chociaż po części opisać tegoroczne święto pułkowe, które wszyscy będziemy wyjątkowo mile wspominać. W tym roku w dniach 13-14 maja w Garwolinie działo się wiele. W sobotę jak co roku uroczystości oficjalne w postaci akademii szkolnej odbyły się w Szkole Podstawowej Nr. 2. Śmiało można przyznać, że w tym roku uczniowie pod przewodnictwem nauczycieli zaprezentowali widzom wspaniały spektakl  okraszony świetną grą aktorską i ujmującą głębią przekazu.

 

IMG_0230 (Kopiowanie)

W tym roku miejsce miał również I Turniej Kawaleryjski w piłkę nożną.  7 drużyn spróbowało swoich sił w tej dyscyplinie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna KS Leszczyny, drugie miejsce drużyna KAPSEL I KORKOCIĄG, a trzecie ROSÓŁ TEAM. Zwycięska zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i puchar, a pozostałe drużyny puchary i pamiątkowe karty.

IMG_0201 (Kopiowanie)IMG_0287 (Kopiowanie)

Tradycyjnie po akademii i poczęstunku dla gości przez miasto poczynając od pomnika przy budynku Sądu Rejonowego, poświęconemu pamięci pierwszego pułku gdzie złożono wiązanki a na którym widnieje inskrypcja:

„Ojczyznę się kocha nie dlatego że jest wielka ale dlatego że jest własna”

W hołdzie strzelcom podoficerom i oficerom 1-ego Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie poległym pomordowanym i zmarłym w walkach o Polskę wolną, niepodległą i suwerenną”.

IMG_0400 (Kopiowanie)

Kolejnymi punktami złożenia kwiatów była tablica wmurowana w zewnętrzną ścianę Kolegiaty Przemienia Pańskiego oraz stojący nieopodal kamień poświęcony wizycie marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

kolumnie marszowej złożonej z tankietki TKS, konnych i pieszych członków stowarzyszenia i gości oraz zmotoryzowanej grupie GARDA im. 27 Dywizji Wołyńskiej AK towarzyszył dźwięki marszów wojskowych.

Po dotarciu kolumny do strażnicy strażackiej w Leszczynach nastąpiły dalsze przygotowania do kolejnego dnia obchodów święta.

IMG_0370 (Kopiowanie)

Niedzielny poranek w Leszczynach zdecydowanie nie przystawał do określenia „leniwa niedziela”. Już o 13:30 niedzielne obchody rozpoczęły się polową Mszą Świętą, po której nastąpiło ogłoszenie wyników turnieju strzeleckiego organizowanego we współpracy z klubem strzelectwa sportowego „SNAJPER”.

18423838_1386603601419200_9185673162647610615_n

Turniej doczekał się już drugiej edycji a wyniki poszczególnych konkurencji prezentujemy Państwu poniżej:

karabin sportowy-amatorzy          karabin sportowy – zawodowcy
1. Paweł Baran                                  1. Juliusz Prusinowski
2. Ksawery Laskowski                   2. Andrzej Domański
3. Paweł Kurowski                          3. Maciej Mitek

pistolet sportowy-amatorzy         pistolet sportowy-zawodowcy
1. Arkadiusz Chojecki                    1. Juliusz Prusinowski
2. Ewa Zalech                                     2. Jarosław Trzaskowski
3. Ksawery Laskowski                    3. Andrzej Domański

                                                                                                           wielobój strzelecki-zawodowcy
1. Juliusz Prusinowski
2. Andrzej Domański
3. Maciej Mitek

Bezpośrednio po Mszy miało również miejsce wręczenie nowym członkom Stowarzyszenia legitymacji członkowskich

IMG_0187

IMG_0311

Następnie odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Równolegle trwały pokazy sprawności kawaleryjskich i przygotowania do inscenizacji historycznej.

Dawno niewidzianą na święcie, jednak teraz obecną atrakcją, była rekonstrukcja historyczna a dokładnie inscenizacja epizodu z walk 1-ego pułku pod Tomaszowem Lubelskim. Inscenizacja przedstawiała moment ukrycia sztandaru pułku po rozbiciu polskiego ugrupowania przez siły niemieckie.

IMG_0232

Tradycją stały się również wyścigi biegowe. Cieszy nas szczególnie aktywność sportowa wśród młodzieży. W galerii zaprezentowano więcej zdjęć uczestników zawodów, którzy stanęli na podium.

Po realizacji stałych części programu nadszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce akordeonu i strawie z kuchni polowej.

IMG_0161

IMG_0457

Grupa GARDA zaprezentowała gościom swój robiący wrażenie sprzęt oraz tymczasową bazę w której rzecz jasna nocowała minionej nocy.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla gości były epokowe fotografie do robienia zdjęć oraz tradycyjnie nasza pułkowa kobyłka.

IMG_0462

IMG_0470

Dziękujemy Państwu za wszystkie wpisy do naszej księgi pamiątkowej i zapraszamy za rok!

Z Francji swój początek bierze,

Spośród strzelców jest na przedzie!

⇒zapraszamy do oglądania galerii⇐

podziękowania kierujemy w stronę portalu egarwolin za udostępnienie fotografii

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server144717/ftp/stow1psk/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399