Uroczystości w Uninie 2016

Złożeniem wieńców pod pomnikiem poległych w Unińskich lasach rozpoczęły się tegoroczne obchody uroczystości poświęconej pamięci poległych w walce z niemieckim agresorem. Przy dźwięku wojskowych werbli i pułkowej warcie honorowej przedstawiciele okolicznej ludności i miejscowych organów władzy oddali cześć bohaterom którzy poświęcili swe życie w wojnie obronnej 1939 roku.

unin

W następnej kolejności ks. Andrzej Lemieszek – proboszcz parafii Jana Pawła II w Sulbinach odprawił mszęŚwiętą w intencji Ojczyzny i poległych polskich żołnierzy. W trakcie homilii kaznodzieja wielokrotnie odniósł się do postawy Św. Faustyny Kowalskiej która w swym dzienniczku często opisywała Polskę jako wybraną przez Boga do wielkich rzeczy. Jednocześnie jednak zwracał uwagę na konieczność trwania w modlitwie za Ojczyznę. Oprawą muzyczną Eucharystii zajęła się wojskowa orkiestra dęta z Siedlec, która po przemówieniach pana posła Grzegorza Woźniaka, pani Senator Magdaleny Koc oraz starosty Powiatu Garwolińskiego pana Marka Chciałowskiego, dała pokaz swoich umiejętności artystycznych. Po uroczystościach uczestnicy pozostali by wspólnie uczcić ten dzień. Trzeba się cieszyć że po 77 latach od tragicznych wydarzeń września 39′ pamięć o bohaterach jest wciąż żywa czego dowodem jest jak co roku bardzo wysoka popularność uroczystości w Uninie co przekłada się na frekwencję . Zaszczytem dla naszego stowarzyszenia była możliwość wystawienia tego dnia warty honorowej.

Poniżej link do galerii zdjęciowej portalu informacyjnego:

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/laskowscy/ftp/stow1psk/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399